Як закрити діру в стіні?

У господарстві постійно виникають якісь проблеми, питання, завдання, які потребують вирішення. Безперечно, багато з них можна відкласти в довгий ящик, але краще все-таки їх вирішувати по мірі появи на горизонті, адже не завжди проблема так страшна, як її малює наша уява. Одним з таких проблемних питань є закладення дірки в стіні. Як готувати розчин для замащування дірки, в якій послідовності робити? – всі ці питання просто-напросто відлякують від вирішення завдання. Але боятися тут нічого. Але варто розібратися з усім по порядку.

Розчин для того, щоб закрити дірку в стіні готувати зовсім не потрібно. В наш час вже давно продаються готові суміші, якими просто і швидко можна заповнити отвір. Тоді як же вибирати розчин і як замазати дірку в стіні? В цьому теж немає ніякої особливої науки – просто потрібно знати, з якого матеріалу зроблена стіна, якого розміру приблизно отвір.

Якщо стіна бетонна або цегляна, а отвір невелике – для роботи знадобиться щітка, шуруп, шкурка, шпаклівка в тюбику і шпатель. Для початку варто очистити дірку зсередини за допомогою шурупа, потім за допомогою пилососа і щітки видалити пил з дірки. Після того, як матеріал залитий, утрамбувати його шпателем выравнивающе-вдавлюючими рухами. Після висихання шпаклівки нерівності можна вирівняти за допомогою наждачного паперу.

Для великих отворів на таких стінах, щоб закрити дірку в стіні, як правило, механізм дуже схожий. З матеріалів можна вибирати і штукатурку, і цементний, гіпсовий розчин. Після очищення отвори ділянку необхідно змочити водою за допомогою губки, дочекатися просихання стіни. Потім, ділянку потрібно зашпаклювати. Після висихання – зачистити шкіркою.

У разі якщо стіна зроблена з гіпсокартону – спершу необхідно підрівняти отвір, щоб його краї були ідеально рівними. За стіну закласти дошку і закріпити її шурупами по контуру отвору, зверху накласти гіпсокартон, вирізаний по формі отвори. Зверху наклеїти скловолокно (захоплюючи зовнішню область з шурупами). Після висихання клею накласти два шари шпаклівки: заделывающий і контрольний. В кінці підрівняти шкуркою.

Відверто кажучи, потрібну суміш і всю послідовність дій цілком зараз можна вивідати у продавців будівельних лавках і магазинах, а бонусом ще і способи уникнути в майбутньому подібних незручностей, а тому не варто відкладати цю проблему в довгий ящик.