Як запустити Android на комп’ютері програма

Відносно недавно смартфони відігравали лише допоміжну роль у житті пересічного користувача, при потребі замінюючи деякі функції десктопних комп’ютерів і ноутбуків. Сьогодні, середньостатистичний смартфон володіє досить великим дисплеєм і потужним багатоядерним процесором, яких достатньо для комфортної роботи з багатофункціональними програмами, наявність яких було б корисно і повноцінних комп’ютерів.

Запуск мобільного додатку на десктопі може знадобитися для різних цілей: бажання пограти в гру під Android, яка з якихось причин не запустилася на мобільному пристрої, використання Android програм в якості альтернативної заміни комп’ютерним, тестування і т. д.

це можна Зробити декількома способами: скористатися програмним середовищем для розробників Android додатків, спеціальною функцією браузера Google Chrome або скористатися спеціальним софтом.

Перший спосіб навряд чи підійде звичайному користувачеві, так як доведеться скачувати дуже громіздкий дистрибутив, а його налаштування та установка займе чимала кількість дій. Другий підійде для швидкого запуску невеликих ігор або тестування деяких додатків. Емуляція ігор і програм на Android через браузер Chrome неповноцінна і підтримуються далеко не всі програми. Залишається найбільш оптимальний вид запуску – через спеціальний софт.

Серед чималої кількості емуляторів Android для десктопних комп’ютерів виділяється програма AndyOS, що працює в середовищі Windows, так і MacOS. AndyOS дозволяє запускати будь-які додатки, призначені для мобільних пристроїв на вищезазначеної операційної системи.

Інсталяційний файл важить понад 400 Мб плюс докачування додаткових файлів, необхідних для повноцінної роботи емулятора, але це все одно менше, ніж програмний набір для розробників. З-за розмірів, процес установки, в залежності від швидкості комп’ютера, може зайняти деякий час.

Коли установка буде завершена, на робочому столі з’явиться новий ярлик Start Andy, після запуску якого, програма запустить браузер і попросить користувача поставити лайк через соцмережу Facebook. Цю дію можна проігнорувати, закривши браузер і запустивши програму ще раз. При повторному запуску з’явиться вікно самої програми, в якому буде відбуватися завантаження ОС Android.

Як тільки Android завантажиться, як і у випадку при першому запуску мобільного пристрою, буде запущено майстер налаштування, в якому користувачеві буде запропоновано вибрати мову інтерфейсу, встановити час і дату, ввести персональні дані облікового запису Google та інше.

Взаємодія емулятора з інтернетом налаштовувати не потрібно, програма автоматично буде використовувати основне інтернет-з’єднання комп’ютера. Для налаштування проксі-серверів краще всього скористатися сторонніми програмами, яких в мережі з надлишком.

За своєю структурою AndyOS – це оболонка правильно налаштованого емулятор віртуальних комп’ютерів Virtual Box з додаванням «фішок» власної розробки ще більше полегшує використання програми. Емулятор не тільки в точності копіює роботу системи, але й дозволяє синхронізувати її з іншими версіями мобільних і настільних пристроїв.

Ось деякі основні можливості AndyOS:

  • Взаємодія з іншими пристроями на Android з повною синхронізацією;
  • Установка нових додатків і ігор прямо з середовища Windows через пункт в контекстному мню файлу;
  • Всі системні сповіщення від додатків функціонують як і в звичайному пристрої;
  • Google Play вже встановлений за замовчуванням і дозволяє встановлювати будь-які програми;
  • Якщо є смартфон або планшет, то їх можна використовувати як джойстика для ігор;
  • У будь-який момент можна зробити повне резервне копіювання системи і також швидко її відновити, це дозволяє проводити будь-які експерименти над системою без шкоди для свого пристрою.

Не дивлячись на уявну громіздкість і вимогливість системи, швидкість роботи емулятора на середньому комп’ютері (за сучасними мірками) цілком пристойна. Обмеження по системним вимогам наступні: об’єм оперативної пам’яті повинен бути не менше 3гб, для комп’ютерів на Windows, операційна система не нижче Windows 7 (x86 або x64), процесор повинен підтримувати технології віртуалізації AMD-V або Intel VT-x.

Природно повністю стовідсотковою роботи без єдиного перебою або лага добитися не вийде, але в цілому робота програми стабільна і здатна вирішувати поставлені перед нею завдання. Тим більше враховуючи, що проект знаходиться на стадії постійного розвитку і регулярно оновлюється. А для власників Mac комп’ютерів це найбільш прийнятний варіант емуляції Android з небагатьох.