Як знайти зниклий телефон за допомогою Google

Компанія Google дуже любить розвиватися у всі сфери життя звичайного користувача. Якщо колись це була звичайна пошукова система, то зараз серед продуктів Google чого тільки немає: поштовий клієнт, соцмережа, смартфони і планшети зі своєю операційною системою, карти та багато іншого. Особливість всіх цих продуктів у тому, що вони тісно взаємодіють між собою. Для використання більшості сервісів достатньо одного користувача облікового запису, а якщо мова йде про Android пристроях, то при першому запуску телефону все той же аккаунт синхронізує всі дані з іншими пристроями користувача. Не забуває Google і про безпеку користувачів – тепер, втративши свій телефон, його можна виявити засобами Google.

Щоб знайти втрачене пристрій на Android ОС необхідно скористатися вбудованим інструментом від Google, який є у всіх версіях прошивки, починаючи з 2013 року. Тепер, якщо раніше не було встановлено ні одне спеціалізоване додаток для пошуку загубленого телефону, його все одно можна буде знайти на карті Google і навіть віддалено стерти всі важливі дані. Крім цього, можна змусити дзвонити телефон навіть при відключеному звуці або при заміненої сім-карті.

Для пошуку телефону немає необхідності в додаткових установках або складних налаштуваннях. Всі основні функції: пошук і відображення смартфона на карті, віддалений дзвінок на загублений телефон, повна блокування пристрої, доступні за замовчуванням у вбудованому в Android інструменті Google.

Щоб отримати можливість видаляти всі дані з втраченого телефону, доведеться зробити невеликі зміни в диспетчері пристрої Android, а саме поставити галочку у відповідному пункті і підтвердити нові зміни. Всі функції безкоштовні і не вимагають додаткового софта, а всі дії можна здійснювати або з іншого Android-пристрої, або з десктопного комп’ютера з Google-аккаунтом. Навіть якщо в даний момент здається, що з телефоном нічого не трапиться і всі функції ніколи не знадобляться, немає причин не включати їх на випадок форс-мажору. На систему це не понесе ніякого навантаження, а весь процес включення не займе більше двох хвилин.

За замовчуванням на всіх Android пристроях функція диспетчера пристроїв неактивна. Для її активації необхідно зайти в налаштування пристрою і вибрати пункт «Безпека» (у деяких прошивках «Захист»), потім «Адміністратори пристрою». Якщо телефон налаштовано на роботу з акаунтами Gooogle, то в меню «Адміністратори пристроїв» буде знаходитися пункт «Диспетчер пристрою» або «Android device manager».

Потім потрібно відзначити галочкою використання диспетчера, після чого стане активно вікно підтвердження, в якому користувачеві буде запропоновано підтвердити використання віддалених сервісів і дозволити їм видаляти дані, змінювати паролі, блокувати екран і т. д. Залишилося натиснути кнопку «Включити».

На більш старих прошивках пункти можуть виглядати трохи по-іншому: «Дозволити виявлення пристрою віддалено» або «Дозволити віддалений скидання настройок на заводські». Після активації диспетчера пристроїв користувач може повернутися на головний екран і користуватися смартфоном або планшетом, як звичайно.

Щоб знайти загублений або вкрадений смартфон або скористатися іншими функціями віддаленого диспетчера, необхідно зайти на веб-сервіс www.google.com/android/devicemanager з того ж Google-аккаунта, який використовується на вибраному пристрої. При першому відвідуванні сервісу необхідно прийняти угоду користувача для доступу до даних про місцезнаходження пристрою.

Після активації диспетчера на хоча б одному Android-пристрої, прив’язаному до одного Google-аккаунта, його можна вибрати через списку в меню і здійснити одну з кількох завдань.

Виявити вкрадений або загублений смартфон через його розташування по GPS, стільникових мережах або Wi-Fi, навіть у випадку якщо у пристрої поміняли сім-карту. В інших випадках з’явиться повідомлення про те, що пристрій виявити не вдалося. Ключовим фактором його виявлення є доступ останнього в Інтернет – якщо смартфон не підключений до мережі, то його виявлення неможливо. В цьому випадку користувачеві покажуть останнє місце, в якому пристрій мав доступ в інтернет.

Якщо смартфон, швидше за все, загубився в межах квартири, то його можна змусити зателефонувати, якщо така можливість відсутня з допомогою іншого телефону. Навіть якщо звук був раніше вимкнено, телефон все одно буде дзвонити на повну гучність. Можливо, це одна з найбільш використовуваних і корисних функцій віддаленого диспетчера.

Видалення даних з пристрою може знадобитися діловим людям, що зберігають важливі документи або рахунки з паролями на своїх девайсах. По суті, це теж саме, що і скидання настройок на заводські. У деяких моделях дані з карт пам’яті можуть бути видалені, у зв’язку з імітацією картою внутрішньої пам’яті телефону.

Для пошуку свого смартфона є і більш швидкий варіант, який був впроваджений зовсім недавно. Через браузер з підключеним Google-аккаунтом досить набрати в пошук фразу «find my phone», після чого з’явиться карта із зазначенням місця розташування телефону. Відразу ж під картою розташована кнопка «Сигнал», яка зробить дзвінок на зникле пристрій. Щоб шукати смартфон прямо через пошуковик, на нього необхідно встановити офіційний додаток Google останньої версії. Користувачі Google Now можуть використовувати аналогічну команду для пошуку через інше Android-пристрій.

Пошук пристрою можна використовувати і для альтернативних цілей, наприклад, щоб дізнатися, де знаходиться дитина з телефоном в даний момент.

Такий спосіб убезпечити свій Android-смартфон підійде практично для всіх пристроїв, проте, на популярних фірмових девайсах Samsung, HTC і т. д. можуть бути інструменти власного виробництва. У цьому випадку варто порівняти, що буде зручніше і функціональніша для користувача.