Як зняти біль у шлунку при гастриті? 3 способи

Гастрит – досить поширене захворювання, про яке чув кожен із нас. Але що робити, якщо чутки стали реальністю, і довелося лицем до лиця зустрітися з болем, супроводжуючу гастрит? Давайте спробуємо розібратися.

Як тимчасово вгамувати біль?

Скажемо відразу, що наведені нами методи не допоможуть повністю вилікуватися від хвороби. Ви зможете просто на деякий час вгамувати біль, але йти до лікаря все одно доведеться. Отже, вам допоможуть:

1. Промивання шлунка. Краще всього випити велику кількість води, викликати блювотний рефлекс. Можна повторити кілька разів. Допомагає не завжди, зате і організму великої шкоди не завдасть.

2. Харчова сода. Досить поширене засіб, і, мабуть, найбільш ефективне. Просто розчиніть одну-дві чайні ложки соди в склянці води і випийте. Допомагає практично завжди, але завдає серйозної шкоди шлунку. Так що, зловживати методом не варто.

3. Народні засоби. Вони також можуть виявитися безсилими, але і не завдадуть шкоди здоров’ю. Найбільш ефективними вважаються такі трави, як м’ята (краще з народних засобів), деревій, і каланхое. Листя цих рослин можна заварити як чай, або просто пожувати.

Є і деякі інші засоби, але їх ефективність викликає сумніви, тому ми вирішили про них не згадувати. Рекомендувати які-небудь препарати ми теж не будемо: для їх призначення необхідно враховувати всі нюанси хвороби. Якщо помилитись – болю не тільки не підуть, але і можуть стати сильніше.

Чому потрібно йти до лікаря?

Перше, що ви повинні зробити, коли біль вщухне – звернутися до лікаря. Пояснюємо чому:

1. Будь-який засіб буде діяти тільки деякий час. Боротися з болем буде все складніше, а сама вона буде постійно посилюватися.

2. Займаючись самолікуванням, ви ризикуєте прийняти не те, що потрібно. Як підсумок – стан здоров’я погіршиться.

Ну і звичайно, всі ми розуміємо, що чекає людину, яка не виліковує свої хвороби. Так що, не геройствуйте, і як тільки з’явиться час – йдіть до лікарні. Адже гастрит може свідчити і про інших, більш серйозних захворюваннях (або перерости в них). І вже тоді лікуватися доведеться довго, складно, і дорого.