Як зробити новорічні свічки своїми руками?

Новорічні та різдвяні свята приносять багато радості і натхнення. Навколишня атмосфера стає загадковою і чарівною, і рухають нас на не менш захоплюючі вчинки. Руки самі хочуть, щось таке казкове змайструвати, так і можливостей для цього виникає чимало. Можна змайструвати своїми руками новорічні іграшки та гірлянди на ялинку, подарунки-сувеніри, різні комбінації на новорічну тему, і святкові свічки.

Для того, щоб своїми руками змайструвати святкові свічки, зовсім не обов’язково володіти особливою майстерністю. Можна свічки відлити наново, а можна трохи прикрасити декором готові свічки.

Різнокольорові свічки-конуси

Дуже прості і красиві свічки можна зробити зі звичайних білих парафінових свічок і залишилися свічкових недогарків.

Для цього потрібно: кілька цілих парафінових свічок або залишилися після них огарков, кольорові воскові крейди або олівці, скляна банка, журнальні листи, скотч, ножиці, бісер і намистини, зубочистки.

Спочатку потрібно свічки поламати на дрібні шматки і винести з них гніт. Всі шматочку слід покласти в банку, куди також кладуть подрібнені воскові олівці. Банку слід помістити в будь-яку ємність, наповнену гарячою водою, на такий водяній бані віск розплавляється. Поки плавиться віск, з журнальних листків потрібно звернути кульочок, краї якого скріплюються скотчем. Гніт, який повинен бути більше висоти кульочка, закріплюється на середині зубочистки одним кінцем (фіксується клеєм, скотчем або пластиліном), а інший його кінець опускається всередину кульки і витягується його кінчик з вершини конуса. Отвір, у яке просунуто гніт, акуратно заклеюється зовні скотчем, а зубочистку потрібно покласти на краю кулька.

Форма поміщається в банку або склянку, діаметр яких повинен бути меншим, ніж діаметр основи конуса. Паперовий кульок ставиться розтрубом вгору і в нього заливається розплавлений віск. Після цього свічка залишають для застигання. Коли віск застигне, обрізається у підстави гніт і забирається зубочистка. Свічка перевертається, видаляється паперовий кульок і прикрашають бісером і намистинами, які поміщаються в гарячу воду і пінцетом вдавлюються в віск. Бісер з намистинками можна розміщувати на свічці в хаотичному порядку, а можна викласти гарний новорічний візерунок з написами.

Цитрусова новорічна свічка

Для наступної новорічної декорації, вам знадобляться сушені кружальця апельсину. Вони заготовлюються заздалегідь, сушаться в духовці на дуже маленькому вогні. Цими сушеними кружечками можна добре декорувати свічки.

Для цього слід приготувати: засушені кружальця апельсину, кругла й товста свічка, широкий стакан, свічку для розтоплення, фен.

Треба розламати на шматки свічку з білого парафіну і розтопити на водяній бані. У широкий склянку поміщається ціла свічка, яка приготована для декору, і обкладається апельсиновими кружальцями, які акуратно розташовуються між свічкою і стінками склянки. Після цього, в утворилося порожній простір навколо свічки заливається рідкий віск і залишається до повного його застигання. Коли віск затвердіє, стакан слід опустити в гарячу воду і акуратно вийняти з нього готову свічку. Потім, скориставшись феном, потрібно пройтися струменем гарячого повітря по всій поверхні свічки, це робиться для того, щоб стік зайвий віск, відкривши тим самим цитрусову декорацію. Поки віск гарячий і м’який, можна додатково прикрасити свічку намистинами і бісером.

Свічка в стилі декупаж

Цей спосіб виготовлення свічок, щось середнє між створенням новорічної композиції і лиття свічки з нуля. Свічки декоруються серветками з новорічною тематикою, які призначені для декупажу.

Для цього необхідно мати в наявності: велику, круглу свічку жовтого або білого кольору, серветки для декупажу або тришарова звичайна серветка з новорічним малюнком, фен, олівець, ножиці.

З серветки акуратно вирізається мотив. Вирізаний шматок серветки має по ширині відповідати довжині окружності свічки, а по висоті дорівнювати її висоті. Потім знімається верхній шар серветки, обертається їм свічка і дуже акуратно розгладжується нігтем або олівцем. Після цього включається фен, та потоком гарячого повітря підтоплюється віск на свічки. В результаті такої процедури, розплавлений віск просочує серветку, і вона дуже щільно пристає до поверхні свічки, зливаючись з її поверхнею в одне ціле.

Є й інший спосіб закріпити серветку на свічці. Для цього можна скористатися столовою ложкою, попередньо нагрів її над полум’ям інший свічки і тримати її слід увігнутою, внутрішньою стороною. Після цього, нагрітої ложкою потрібно пригладити серветку. Як і під впливом гарячого повітря, віск почне плавитися, і при цьому просочить серветку.

Новорічні композиції і свічники

найпростішим і доступним способом для новорічного декору, є створення композиції зі свічками або використання тематичних свічників. Почати можна з свічників. Для цього відмінно підійдуть звичайні склянки. Дуже простий спосіб, це поставити всередину склянки свічку, а порожній простір навколо заповнюється різнобарвними намистинами, дощиком, ялинкових мішурою, горішками. Існує ще один, не менш простий спосіб: як підсвічника, можна використовувати будь-яку невисоку ємність і прикрасити її намистинками, бантиками, шишками, сосновими або ялиновими гілочками. Також можна скомпонувати з свічок букет. Для цього потрібно взяти вазочку або великий фужер, насипати всередину пісок або сипучі продукти (підійдуть цукор, манка), потім увіткнути кілька тонких і високих свічок, і при цьому надати їм форму букета. Щоб кращим був вигляд, можна прив’язати до ніжки фужера бант або прикрасити її мішурою.

Дуже популярні композиції, які складені з плаваючих свічок. Візьміть для цього, глибоке блюдо або широку скляну салатницю і налийте в неї води. По поверхні води, пустити плавати спеціальні свічки і кульки для ялинки, або замість кульок можна використовувати бутони живих квітів.

Намагайтеся далеко не відкидати ваші проявляються творчі пориви, особливо перед новорічними і різдвяними святами. Дайте більше простору вашої фантазії, побільше творити і творіть і все у вас вийде красиво.