Як зрозуміти чи є температура без градусника?

Температура – один з перших симптомів наближення хвороби. Заболіла голова, запершило горло, почав діставати кашель – при кожному з цих симптомів першим ділом ми міряємо температуру. Але що робити, якщо поруч немає градусника? Зауважимо, що така ситуація є досить поширеною, особливо на відпочинку: багато хто просто забувають прилад будинку. Звичайно, найпростіший спосіб перевірити – докласти руку (губи) до чола, перевірити, холодні руки, і так далі. Але таким чином можна обстежити тільки іншої людини. А можна поставити діагноз самому собі? Можна. Про те, як це зробити – читайте в нашій статті.

Як виміряти температуру?

Само собою, в першу чергу необхідно перевірити наявність характерних симптомів. Відчуваєте втому, ломоту в тілі, головний біль, сухість у роті? Можливо, температура тіла підвищена. Діагноз підтвердиться, якщо:

1. Пульс прискорений. У дорослої людини в нормі повинна бути близько 80 ударів на хвилину (у стані спокою), при даному захворюванні може підвищити приблизно на 8-10 ударів (до 90).

2. Частота дихання учащенная. Якщо у дорослої людини в стані спокою (але не сну) частота дихання понад 20 вдихів в хвилину — це не нормально.

3. Спробуйте посувати зіницями. Якщо при різкій зміні кута зору відчуваєте біль — це теж не нормально.

Є ще один спосіб, хоча він недоскональный. Складіть долоні як у молитві, і дихніть (як би перевіряючи, чи немає запаху з рота). Якщо ніс відчує печіння — температура підвищена.

Точні результати?

Звичайно, отримані таким чином результати не можна вважати повністю достовірними. Точні вимірювання можна провести тільки за допомогою градусника. Але! Якщо має місце кожного з трьох вищезгаданих симптомів — з вашим здоров’ям щось не так. Може бути, вони свідчать про іншому захворюванні, але похід до лікаря точно не буде зайвим. Ну або, хоча б, обзаведіться градусником і перевірте здоров’я з його допомогою. Адже, як вже говорилося, якесь захворювання є, хоч його й не можна діагностувати при таких розпливчастих даних.