Як зволожити повітря в кімнаті своїми руками?

Низька вологість повітря в кімнаті негативно позначається на дихальній системі, стані шкіри, гостроті зору, і самопочутті людини. Зазвичай, щоб усунути проблему купують зволожувач, який може працювати в автоматичному режимі. Але, якщо грошей на дороге пристрій немає, доводиться викручуватися, намагаючись зволожити повітря більш доступними способами.

Використовуємо підручні засоби

Є безліч доступних засобів, які допоможуть зволожити повітря, і при цьому не сильно витратитися. До таким можна віднести:

1. Звичайний рушник, або ганчірка. Намочіть і поставте в кімнаті (взимку можна на батарею). Вода буде випаровуватися, створюючи ефект зволоження.

2. Ємності з водою. Можна використовувати як великі відра, так і банки з водою. Розподіляти по кімнаті бажано рівномірно.

3. Кімнатні рослини, краще – з великими листками. Вони будуть насичувати повітря в кімнаті вологою і киснем, а догляд за ними досить простий.

4. Пульверизатор. Періодично побризкайте повітря, можете побризкати і на штори. Це допоможе підтримувати достатню вологість деякий час.

5. Провітрювання. Якщо раз в день провітрювати кімнату (хоча б 10 хвилин), вологість підвищиться.

Саморобний зволожувач

Деякі умільці виготовляють саморобні зволожувачі. Звичайно, вони не зможуть повністю замінити заводську модель. Є кілька способів виготовити пристрій, серед яких варто виділити найбільш доступні:

1. Зволожувач з кулера і пластикового короба. Візьміть звичайний кулер від комп’ютера, з’єднайте з зарядним пристроєм для телефону, і прикрутіть його до верхньої стінки короба. При цьому необхідно подбати, щоб повітряний потік виходив з короба. Туди ж відправте спеціальну металеву конструкцію, що має форму, аналогічну сушарці для білизни. На «сушарку» вішається нетканий матеріал, який буде заміняти випарник.

На короб потрібно нанести розмітку, щоб мати можливість вимірювати рівень води. Крім того, бажано, щоб в зарядному пристрої (підключеному до кулеру) був регульований блок живлення. Це допоможе регулювати оберти кулера. Завдяки цьому, при необхідності ви зможете просто зменшити обороти, а не вмикати/вимикати пристрій по кілька разів на день.

2. З бляшаної банки виріжте два електрода (розміром приблизно 30*100 мм). Між ними встановіть гумові прокладки, які створять восьмиміліметрову зазор. Скріпіть електроди гумовими колечками (місце з’єднання повинно відповідати місцезнаходженню прокладок). У вас повинні вийти дві пластини, до яких необхідно буде припаяти електричні дроти. Вийшло пристрій кладе в скляну або керамічну посудину з широким горлом. Коли включіть в мережу, вода почне випаровуватися повільно, і почнеться процес зволоження повітря. Тільки не забувайте періодично доливати в посудину води.

Ось і все. Зауважимо, що наведені нами способи хоч і дієві, але далекі від досконалості. Тому, як тільки з’являться зайві гроші, варто задуматися над покупкою якісного зволожувача.