Завжди треба говорити правду!

Якщо б світ складався тільки з поганих і хороших вчинків, слів і людей жити, звичайно б, стало набагато легше. На жаль чи на щастя, це зовсім не так. Людина щодня вирішує, кому, коли і в якій кількості говорити правду, а кому брехати. Але завжди потрібно бути чесними з людьми.

Чи існують винятки з правил, коли брехня може бути виправдана і необхідна. Ні для кого не секрет що щодо правди існують подвійні стандарти. Ще з дитинства всі батьки вчать своїх дітей того, що завжди потрібно говорити правду, а обманювати погано. Однак коли дитина трохи підростає, з’ясовується що говорити щось образливе теж не можна. А адже багато правдиві висловлювання щодо когось іншого є образливими. Та й взагалі треба бути розумнішими і мудрішими, підлаштовуватися під інших людей для того, щоб добитися своїх цілей. Виходить, що говорити правду це правильно, але не завжди потрібно і доречно.

Чи завжди потрібна правда?

Є люди, які вирішують для себе, що при будь-яких умовах і в будь-яких ситуаціях вони будуть говорити тільки правду. Це є їхньою життєвою позицією, їх головним принципом. Звичайно, такі люди живуть в гармонії з собою. Тому що їм не доводиться випробовувати почуття провини за те, що вони когось обдурили, а так само не надають себе і свої принципи для того щоб замість брехні отримати які-небудь милостиві або зберегти свій соціальний статус. Проте все не так добре, як може здатися на перший погляд. Адже саме те, що вони завжди говорять правду і ускладнює їм життя. Однодумців не так багато, що додає труднощів. Справа в тому, що в суспільстві прийнято не завжди говорити правду.

якщо ви вирішуєте не бути такою людиною і говорити тільки правду, не треба дивуватися, що суспільство буде вам протистояти. Якщо ви вирішуєте говорити правду за будь-яких обставин, то для початку подумайте над перспективами такого рішення. Якщо муки совісті для вас набагато гірше, ніж жити з наслідками правдивого образу життя тоді ви прийняли вірне рішення завжди говорити правду.

Що якщо це зовсім не ваша правда?

Правда буває різною. Наприклад, якщо ви вирішите сказати людині що ви думаєте про його зовнішньому вигляді це особисто ваше право, і ви приймаєте рішення говорити чи ні.

А от якщо ви дізнаєтеся, що хтось обдурив вашого друга, і він при цьому про це не знає, то ви вже є третьою стороною і по відношенню до саме цієї правді ви знаходитесь в іншому положенні. А якщо той хто обдурив так само є вашим другом то ситуація стає ще більш складною. Напевно кожна людина хоча б раз бував у подібній ситуації. Коли ви сумніваєтеся розповісти правду або ж промовчати, що буде гірше. Постарайтеся переконати того, хто обдурив розповісти правду. Однак якщо переконати його не вийшло, але при цьому ви знаєте, що ваш друг, знаючи він правду, міг діяти по-іншому і приймати інші рішення, то найкраще буде все йому розповісти, заощадивши тим самим йому нерви, зусилля, роки життя і так далі. Однак не забувайте, що робите ви в принципі правильно і з кращих спонукань, саме на вас може обрушитися гнів одного, як тільки він дізнається правду.

Завжди потрібно знати правду!

Якщо б ви разом взяли і дізналися всю правду, хто що про вас говорив, як належить і як робив протягом усього життя, ви навряд чи б змогли цю правду винести. Ваша нервова система просто не витримала б усього цього. Можливо, саме для цього люди і почали обманювати. Для того щоб убезпечити себе від важкої ноші правди, яка може зруйнувати всі ваші мрії і бажання щось робити і до чого прагне. Існує багато людей, які просто не задають тих питань відповідей, на які вони знати не хочуть і при цьому живуть вони абсолютно щасливо. Адже правда не завжди буває такою, з якою легко і просто можна жити.